Uczęszczając na lekcje religii nie trzeba być katolikiem, lub osobą wybitnie wierzącą. Czasami wystarczy szacunek do religii chrześcijańskiej i fakt chęci zdobywania wartościowej wiedzy. Ksiądz Mielnicki oraz E. Kondrak stworzyli podręcznik “Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” dla tych, którzy chcą się kształcić, używając do tego źródła sprawdzonego, wysokiej jakości źródła wiedzy. Używając zrozumiałego języka i stosując wyrażenia dostosowane do wieku uczniów, autorzy stworzyli podręcznik, który pozwala na faktyczne poznanie Pisma Świętego.

Struktura podręcznika

To, co ważne w pozyskiwaniu każdego rodzaju wiedzy to regularna i konsekwentna praca z materiałami, które ją dostarczają. Dobrze skonstruowany podręcznik do nauki jest więc niewątpliwą podstawą. “Szczęśliwi. którzy szukają prawdy” to książka idealnie zaprojektowana pod systematyczną naukę, dzięki czemu zdobywanie informacji na temat religii większości Polaków jest znacznie prostsze, niż w przypadku korzystania z innych źródeł. Każdy z rozdziałów składa się z kilku kluczowych części, z których każda pełni inną rolę podczas jednej z 60 zaplanowanych w podręczniku lekcji. Rozdział zaczyna się od fragmentu Pisma Świętego, który jest później w odpowiedni sposób skomentowany. Test opisujący fragment jest odpowiednio zaprojektowaną narracją, która pozwala go lepiej zrozumieć. Następne części służą do jeszcze lepszego wyjaśnienia fragmentu oraz do utrwalenia zaprezentowanej w książce wiedzy. Wszystko jest zakończone treściwym podsumowaniem, które w sprytny sposób wyłuszcza najważniejsze elementy lekcji.

Seria idealna dla uczniów

Opisywany podręcznik to część popularne serii do nauki religii. Warto korzystać z książek stworzonych w ten sam sposób, aby zachować ciągłość zdobywania wiedzy na temat religii. Korzystanie z nich, jedna po drugiej pozwala na lepsze zrozumienie Pisma Świętego, Kościoła w sensie społeczeństwa oraz tego, co się w nim znajduje. Wiara pozwala na lepsze zrozumienie zawartości książki, ale i bez niej jest to wyjątkowo trafiony podręcznik.