Nauka religii może się kojarzyć z powagą i niewychodzeniem za pewne ramy. Być może tak było kiedyś, jednakże w dzisiejszych czasach lekcja ta wcale nie musi tak wyglądać. Kluczowe jest w tym wszystkim zachowanie nauczyciela, jednakże i źródło wiedzy nie jest bez znaczenia. “Szczęśliwi, którzy szukają prawdy” autorstwa dwóch osób: ks. dr Mielnickiego oraz E. Kondraka to propozycja dla tych placówek, które chcą, aby uczniowie w prosty sposób przyswajali tak ważną dzisiaj, często odpuszczaną wiedzę.

Jak stworzone są rozdziały książki?

Nawet najlepiej napisane źródło wiedzy będzie się słabo odbierać, jeśli konstrukcja tekstu nie będzie przystępna. W opisywanym podręczniku ten, jak i pozostałe aspekty zostały na szczęście przedstawione w taki sposób, aby uczniom i nauczycielom było znacznie łatwiej obcować ze Słowem Bożym i tekstami próbującymi go dobrze wyjaśnić. W każdym z rozdziałów znajduje się wybrany fragment z Pisma Świętego, który determinuje, o czym będzie traktować dana lekcja. Lekcji może być 60, ponieważ tyle jednostek rozdziałowych zostało zaplanowanych w podręczniku. Po fragmencie z Pisma następuje część z interesującą narracją, która w prostych słowach wyjaśnia przytoczony fragment. Później jest miejsce na kilka tekstów wspierających utrwalenie zdobytej wiedzy i pokazującej, jak w przyjemny sposób można ją sobie wdrażać przez kolejne dni.

Seria miłośników prawdy

Piękna prawda jest tylko wtedy, kiedy zostanie odkryta w prawidłowy sposób. Warto więc sięgać po taki źródła wiedzy, które wspomagają jej szukanie i kompleksowe odkrywanie. Uczniowie szkół podstawowych mogą skorzystać z kilku książek z tej samej serii, dzięki czemu będzie im łatwiej kontynuować sposób nauki raz już rozpoczęty. Dobrze dobrane fragmenty Pisma, które pozwalają na lepsze zrozumienie chrześcijanizmu, czy też trafione komentarze i zadania wspomagające duchowy rozwój to niewątpliwe zalety każdego podręcznika z serii. Wysoka jakość okładki i wnętrza, barwne ilustracje i wyjątkowo trafiona szata graficzna są zwyczajnie w punkt.